Водителката на Си-ен-ен, Кејси Хант, заедно со нејзиниот сопруг Метју Марио Ривера му посакаа добредојде на нивното второ дете минатата недела, на неверојатен начин.

Имено, Кејси ја родила нивната ќерка Греј Хант Ривера на подот во бањата, во нивниот дом, по само 13-минутни породилни болки.

Како што објаснува во објавата, иако имала закажан царски рез, нејзиното девојче очигледно имало други планови. По само 13 минути породилни болки, Кејси сфатила дека нема да стигне до болница, па се породила на подот во бањата, со помош на нејзиниот сопруг.

– Мојот сопруг и јас сме воодушевени да ја претставиме нашата ќерка Греј Хант Ривера, иако таа всушност сама се претстави. Со помош на нејзиниот татко, Греј дојде на овој свет, по 13 минути породилни болки, 24 часа пред закажаниот царски рез – напиша мајката на нејзиниот инстаграм-профил.

Извор912

X