Австралијката Мејв е мајка на шестмесечно момче кое често го објавува на својот профил на „Тик-ток“. Мејв споделува видеа од различни ситуации во нејзиниот живот, а сега споделила и како изгледа нејзиниот шестмесечен син кога јаде сам.

Малечкото момче ужива во секој залак и воопшто не му е грижа што има намачкано храна по целото лице и по рацете. Ништо од тоа не го спречува да ужива во својот оброк, а Мејв сето тоа го снимила и решила да го сподели со следбениците. Преслаткото видео досега е прегледано повеќе од три милиони пати, а момчето со своето однесување насмеало многумина.

@maeva.aus Definitely a little foodie 😋 #blw #blwideas #babylove #babyledweaning #babyledweaningideas #babyledfeeding #babyfood #babytiktok #babyfever #pregnancytiktok #momsoftiktok #mumsoftiktok #fyp #firsttimemom #babytiktok #babytok #motherhood ♬ original sound – Maeva – Motherhood 💛✨

Извор912

X