Американка открила дека родила бебе кое тежело 6,5 килограми. Сигурно веднаш помислувате како – да, вашата претпоставка е точна, се работи за царски рез. Мајката ја споделила својата приказна на социјалната мрежа „Тик-ток“ откако друг корисник на платформата ги повикал корисниците да споделат приказна од големо бебе.

„Дали сакате да играте – најголемо бебе?“, прашала таа. „Средено е“.

Во видеото, мајката застанува пред камерата со помош на двајцата доктори со бебето од неверојатни 6,5 килограми. Нејзиното бебе исто така било родено речиси 60 сантиметри долго.

Во Австралија, новороденче тежи во просек 3,3 килограми и има просечна должина од околу 50 сантиметри. Со други зборови, ова бебе е речиси двојно поголемо.

„Да, родив дете. Тоа помина 11 дена на интензивна нега. Очигледно беше најголемото бебе таму. Немаа во болницата дури ни пелени за него. Мораше да земаат од педијатрискиот оддел пелени за бебиња што имаат 6-9 месеци“, рекла мајката.

Во следното видео таа споделила и фотографија од нејзиниот среќен и здрав веќе 5-годишен син. „Нашиот син е здрав, тврдоглав и силен 5-годишник кој сака кошарка, фудбал и камиони“, рекла таа.

@shans1588

Our 14 1b .6oz baby boy. J is a healthy, stubborn and STRONG 5 year old who loves baseball, football and Monster Trucks. ##fyp ##bigbaby

♬ Proud of You – Five Times August

Извор912

X