Ејми Шумер ги насмеа сите фанови објавувајќи вистински „туторијал“ за сите трудници.

Познатата глумица и комичарка сподели смешно видео на својот инстаграм-профил во кое дава совети за сите идни мајки како се облекуваат чорапи во одреден период од бременоста.

– Доколку си трудна, како мене, и сакаш да си облечеш чорапи – тоа е многу лесно. Прво левата нога – вели 30-годипната Ејми, пред да ја префрли левата нога преку десната натколеница за релативно брзо да го заврши првиот дел од работата.
– Добро, малку е неудобно, но не е голем проблем. А сега десната нога. Само треба… едноставно е – продолжи со насмевка.
Погледнете го видеото:

 

 

View this post on Instagram

 

#itssoeasy vid by @kimcaramele

A post shared by @ amyschumer on912

X