Да се потсетиме на сите преслатки бебиња што минатата година ја разубавија светската сцена.

На самиот почеток од годината, 15 јануари, Ким Кардашијан ја доби ќерката Чикаго, која ја роди сурогат-мајка.

 

View this post on Instagram

 

He loves her so much

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Малата Сторми е уште едно девојче што минатата година пристигна во семејството Кардашијан-Џенер. Нејзината мајка Кајли Џенер не сакаше да ја прикажува својата бременост во јавноста и се гордее со својата одлука.

 

View this post on Instagram

 

✶ My Baby ✶

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Уште една Кардашијан, Клои, го роди своето прво дете, Тру Томпсон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Кралското семејство исто така се усреќи со едно бебе, принцот Луис Артур Чарлс. Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, го роди своето трето дете во април 2018 год.

Семејството Мидлтон во октомври доби уште едно бебе. Сестрата на војвотката, Пипа Мидлтон, роди момче, исто како и Кејт.

Џон Леџенд и Криси Тајген пролетта станаа родители на мало момче. Во светот се познати како еден од најубавите и најсреќни парови, а сега своето семејство го зголемија со уште едно бебе.

 

View this post on Instagram

 

carousel for miles and daddy! #happy40

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Популарната актерка Ева Лонгорија првпат стана мајка во 43-тата година од животот. Очајната домаќинка го роди момчето Сантјаго Енрике во јуни минатата година.

 

View this post on Instagram

 

Superrrrr baby!!!! ? #HappyHalloween ??? Check our my stories to see him fly!!!

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) on

Уште една латино-глумица стана мајка на мало момче. Америка Ферера, позната по улогата на Грдата Бети, пресреќна е во улогата на мајка.

Не смееме да ја заборавиме ни актерката Хилари Даф, која кон крајот на ноември роди ќерка.

Глумицата Габриела Јунион, по девет спонтани абортуси и дијагноза аденоминоза, решила да побара сурогат-мајка, па таа и нејзиниот сопруг Двејн Вејд станаа родители на преслатко девојче.

 

View this post on Instagram

 

Mama x Baby= ????❤? BTS of @nyandcompany upcoming collection. Take your daughter to work day. @kaaviajames

A post shared by Gabrielle Union-Wade (@gabunion) on

Во 55-тата година од животот манекенката и актерка Бриџит Нилсен стана мајка на малата Фрида. Ова ѝ е петто дете, но е прво девојче во семејството.

 

View this post on Instagram

 

My most precious present this year has legs! ? Spend Christmas with the people you love❤️? #christmas #family

A post shared by Brigitte Nielsen (@realbrigittenielsen) on912

X