Меган Маркл, војвотката од Сасекс, роди машко бебе, пренесе Би-би-си. Веста ја соопшти нејзиниот сопруг, принцот Хари.

Тој истакна дека и двајцата се возбудени и ѝ се заблагодари на јавноста за поддршката што им ја давала во текот на бременоста.

Фото: Инстаграм

Хари додаде дека сè уште размислуваат за име.912

X