Голем број посетители на првиот ден од Garage Sale во „Рамстор мол

Вчера започна најголемиот традиционален шопинг настан во градот, Garage Sale во „Рамстор мол“. На првиот ден од Garage Sale посетителите имаа можност да искористат вистинска распродажба, многу попусти и да ги одберат омилените производи од големиот асортиман кој го нудат сите продажни објекти во „Рамстор мол“ и сите „Рамстор“ маркети.

Можноста да пазаруваат со попусти кои достигнуваат до -70% во своите омилени продавници беше една од причините за многубројните посетители на првиот ден од неверојатната распродажба во „Рамстор мол“.

Можноста први да ги искористат огромните попусти и да купуваат од големата и богата понуда на разни производи направи „Рамстор мол“ да биде вистинско место за шопинг, како и една од причините за многубројните посетители на првиот ден од неверојатната распродажба да уживаат во богатата програма специјално организирана за овој настан проследена со многу музика, забава, освежителни пијалаци и коктели, бројни акции и изненадувања од продажните објекти во „Рамстор мол“.

Забавата трае и следните денови, па затоа не пропуштајте ја можноста да ги искористите големите попусти и неверојатната распродажба во „Рамстор мол“ и сите „Рамстор“ маркети која трае до 28 август.

Ве очекуваме на најголемиот шопинг. Каде, ако не во „Рамстор мол“!912

X