Ерика Вебер сподели фотографија од своето бебе на социјалната мрежа „Тик-ток“ веднаш по неговото раѓање.

– Отидов на ултразвук во 37. недела и мојот син тогаш тежеше 4,5 килограми. Со докторот закажавме царски рез, но ден пред закажаното почнав да се породувам. Лекарот инсистираше да биде царски рез, а кога се породив ми беше јасно зошто – мојот син имаше 5,6 килограми – вели Ерика.

Фотографијата на „Тик-ток“ ја погледнаа над 6 милиони луѓе, а многумина коментираа за неверојатната тежина и големина на бебето.

@erikasilenceweber

##stitch with @tawnee117 ##greenscreen ##mommy ##baby ##babyboy ##fyp ##bigbaby @keewee67

♬ original sound – Erika Silence Weber


912

X