Мајка на 5-годишно момче со Даунов синдром неодамна сподели емотивно видео на кое низ солзи раскажува дека само 1 дете се појавило на роденденот на нејзиниот син.

Таа објаснува дека организирала роденденска забава за нејзиното дете за неговите другарчиња да поминат покрај нивниот дом и да му посакаат среќен роденден. Но, само едно детенце се појавило.

– Нормално, оваа ситуација е лоша за кое било дете, но моето дете има Даунов синдром. Моето дете има Даунов синдром и кога не сфати што се случува, тоа навистина ме скрши. Што ќе се случи кога ќе знае? – вели таа.

@nosilla865The worst day. My heart is broken. Please raise your littles to be kind.♬ original sound – nosilla865

Извор912

X