Принцот Хари и Меган Маркл поставија фотографија на „Инстаграм“ од синот Арчи Харисон Мунтбатен-Виндзор, во чест на Денот на татковците.

Арчи има шест недели, а ќе има крштевка следниот месец, во капелата во која Хари и Меган се венчаа.

 

View this post on Instagram

 

Happy Father’s Day! And wishing a very special first Father’s Day to The Duke of Sussex! © SussexRoyal

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on912

X