Кралицата Елизабета Втора прослави 70 години служба оваа недела. И додека историскиот настан се вртеше околу годишнината на британскиот монарх на тронот, на прославата имаше уште една ѕвезда која го украде шоуто – принцот Луис.

Најмалото дете на војводата и војвотката од Кембриџ беше фотографирано на балконот во низа смешни гримаси, шармирајќи ги сите со неговото однесување.

– Како принцот Луис успеа да го прикаже секој израз на емотиконите, детето е злато! – напиша еден твитер-корисник.

Извор912

X